Zadzwoń

aby umówić się na bezpłatną konsultację i dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc.

504 214 132

lub napisz do nas

Formularz Kontaktowy

Realizacje
Parawan do restauracji
Parawan do restauracji Parawan do restauracji w kolorze czarnym i białym
Czytaj dalej...
Kuchnia frezowane uchwyty żółto zielona
Kuchnia frezowane uchwyty żółto zielona Kuchnia w kolorze żółto zielonym z frezowanymi uchwytami.
Czytaj dalej...
Wszystkie Realizacje
Aktualności
Kolejne inwestycje zakończone
Kolejne inwestycje zakończone Firma Edmat może pochwalić się kolejnymi ciekawymi inwestycjami. W miesiącach wrzesień i październik 2014 wykonaliśmy…
Edmat na portalach społecznościowych
Edmat na portalach społecznościowych Pragniemy państwa poinformować, że firma Edmat jest już od jakiegoś czasu obecna w sieci www,…
Wszystkie aktualności

Najczęstsze pytania FAQ

pytania odpowiedzi

Witamy w naszym dziale pomocy!

Znajdziesz w nim odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez Klientów naszej firmy. Informacje dotyczą naszych produtków oraz usług oraz sposobów ich realizacji. Pytania zostały podzielone na 2 działy meble na wymiar oraz osłony okienne gdzie znajdziemy informacje na temat rolet, żaluzji oraz moskitier.

Jeżeli nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego.

 

Meble na wymiar

1. Jakie macie jako firma doświadczenie w produkcji indywidualnych mebli wykonywanych na wymiar ?

 • od ponad lat 15 przygotowujemy projekty i aranżacje pomieszczeń oraz jednocześnie produkujemy i montujemy wysokiej jakości meble na wymiar,
 • dotychczasowa ilość wykonanych mebli, idąca w setki sztuk i zdobyte doświadczenie w trakcie ich produkcji, jest naszą wizytówką i dumą - potwierdzają to nasi dotychczasowi klienci, składający w naszym salonie zamówienia na kolejne meble przez nas wykonywane.

2. Na jakim terenie mogę skorzystać z Państwa całej oferty ?

 • nasze meble i inne usługi oferujemy Klientom z terenu miasta Krosna, województwa podkarpackiego, oraz całego Kraju.

3. Jaka jest orientacyjna cena za m2 mebli kuchennych?

 • nie ma możliwości uczciwego określenia ceny m2 mebli kuchennych bez bardzo dokładnego sprecyzowania poszczególnych ich elementów. Na cenę każdej kuchni wykonanej na wymiar, wpływa wiele zmiennych czynników: użyty materiał niezbędny do wykonania podstawowych elementów (fronty, blaty, elementy wewnętrzne, itd.), wykorzystany sprzęt AGD - marka producenta, zakres funkcjonalności sprzętu, możliwości techniczne, etc. Dodatkowo na cenę całości mebli kuchennych wpływają użyte do ich wykonania systemy i akcesoria wewnętrzne oraz inne dodatki poprawiające w wymierny sposób funkcjonalność użytkową mebli. W praktyce więc, pojęcie ceny wyjściowej za m2 mebli kuchennych wykonywanych na Państwa indywidualne zamówienie jest uzależnione od wielu, często niemożliwych do oszacowania na wstępie czynników,
 • nie chcemy również wprowadzać naszych klientów w błąd, oferując im niepopartą faktycznymi potrzebami klienta ceną,
 • różnice cen pomiędzy kuchniami przez nas wykonywanymi, wynikają wyłącznie z powyższych czynników i dlatego zalecamy wcześniejszą wizytę w salonie w celu dokładnego określenia swoich potrzeb, a tym samym dania nam możliwości uczciwego określenia ceny finalnej mebli kuchennych.

4. Jakie materiały stosujecie i wykorzystujecie do wykonania mebli kuchennych ?

 • staramy się na bieżąco wprowadzać nowe rozwiązania i nowe materiały, jednocześnie korzystając ze sprawdzonych wcześniej materiałów i udoskonalanych cały czas technologii,
 • podobnie jak w przypadku innych mebli na wymiar, materiałami najczęściej wykorzystywanymi w produkcji mebli kuchennych są: lakierowane fronty MDF, foliowane fronty MDF w macie i w połysku, fronty aluminiowe z szkłem, nowoczesne płyty laminowane, różnego rodzaju gatunki drewna i modne drewno fornirowane oraz aluminium, stal wysokogatunkową i inne niebanalne, trwałe metale, jak również szkło, granit, marmur,
 • w naszym krośnieńskim salonie mebli kuchennych zapoznacie się Państwo z pełną ofertą materiałów wykorzystywanych do produkcji unikalnych kuchni oraz będziecie mogli dobrać pożądane kolory elementów kuchni jak i pasujące do niej barwy wystroju wnętrza. Będziecie mieć też okazję uzupełnienia projektu swojej przyszłej kuchni w niezbędne elementy wyposażenia mebli kuchennych w postaci sprawdzonych systemów oraz sprzętów AGD.

5. Ile kosztuje projekt indywidualnych mebli kuchennych i ile trwać będzie jego przygotowanie ?

 • wykonanie podstawowego projektu, dokonanie niezbędnych pomiarów pomieszczenia i przygotowanie dla Państwa trójwymiarowej wizualizacji projektu jest bezpłatna, o ile zdecydujecie się Państwo na realizację tego projektu w naszej firmie,
 • czas wykonania podstawowego projektu mebli kuchennych wraz z aranżacją wnętrz, nie wykracza zwykle poza okres 7 dni,
 • po wykonaniu podstawowego projektu i jego wizualizacji 3D, możliwe są oczywiście poprawki dokonywane na Państwa życzenie - aż do momentu zaakceptowania pełnego projektu i uruchomienia produkcji mebli.

6. Jak długo trwa produkcja i montaż mebli kuchennych wykonanych na indywidualne zamówienie ?

 • maksymalnie do 8 tygodni ale w większości wykonanych i zamontowanych przez nas mebli, trwa to od 4 do 6 tygodni,
 • na czas realizacji wpływ ma głównie stopień złożoności projektu,
 • w między czasie (od złożenia zamówienia do finalnego montażu mebli) proponujemy i oferujemy naszym klientom wykonanie kompleksowego remontu wnętrza kuchni lub wykończenia go ze stanu deweloperskiego - otrzymujecie zatem Państwo kompleksowa usługę, oszczędzając cenny czas i pieniądze potrzebne aby kuchnia nabrała prawdziwego blasku.

7. Jak długo trwa przeciętny montaż kuchni ?

 • najczęściej trwa do 2 dni (przy bardzo dużych kuchniach i wybitnie skomplikowanych montażach do maksymalnie 3-4 dni),
 • 1 dzień w przypadku niewielkich kuchni • jednym z naszych podstawowych priorytetów jest potrzeba minimalizacji Państwa czasu, jaki musicie poświecić nam, podczas montażu mebli kuchennych.

8. Czy w ofercie waszej firmy znajdę inne meble na wymiar ?

 • tak, na Państwa życzenie wykonamy również indywidualne zaprojektowane i wykonane meble do sypialni, meble dziecięce i młodzieżowe, różnego rodzaju meble pokojowe oraz wykonamy dowolną garderobę, szafę wnękowa czy też meble łazienkowe,
 • z pełną ofertą mebli na wymiar możecie się Państwo zapoznać w naszym pokazowym salonie meblowym.

9. Gdzie mogę obejrzeć przykładowe realizacje państwa mebli kuchennych wykonanych na zamówienie ?

 • osobiście w naszym biurze w Krośnie ul. Powstańców Warszawskich 2,
 • lub skorzystać z galerii mebli kuchennych na naszej firmowej stronie internetowej (do Państwa wglądu są również referencje naszych dotychczasowych klientów).

10. Czy możecie wycenić gotowy projekt mebli do kuchni przygotowany przez inną firmę bądź innego projektanta ?

 • tak oczywiście, prosimy o kontakt telefoniczny z nami lub zapraszamy do naszego biura w Krośnie, gdzie na miejscu będziemy mogli dokładnie wycenić dostarczony nam projekt kuchni lub projekt mebli kuchennych i niezbędnego wykończenia wnętrz. Zapraszamy i serdecznie namawiamy do bezpośredniego kontaktu z nami.

 

Osłony okienne

1. Jak długo trwa produkcja i montaż osłon okiennych wykonanych na indywidualne zamówienie ?

 • Produkcja osłon okiennych jest wykonywana w Firmie ANWIS, przeciętny czas oczekiwania na wykonanie wynosi od jednego do trzech tygodni. Natomiast montaż jednej rolety trwa około 15minut.

2. Ile kosztuje roleta do typowego okna ?

 • Firma ANWIS produkuje rolety na wymiar, z różnych materiałów w różnych cenach, nie można w prosty sposób podać ceny na "typowe okno" najpierw trzeba by wskazać z jakiej grupy materiałów będzie wykonana roleta, jaki będzie jej typ oraz podać wymiar okna, wówczas można ustalić cenę.

3. Jaką mam gwarancję na rolety ?

 • Na rolety oraz żaluzje udzielamy gwarancję 36 miesięczną.
 • Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych oraz uszkodzeń wynikających ze złego użytkowania rolet, żaluzji.

4. Mój dom już jest pokryty ociepleniem i elewacją. Czy mogę zamontować w takim domu rolety zewnętrzne ?

 • Tak można zamontować, jednak trzeba uwzględnić fakt iż będą widoczne skrzynki i prowadnice zamontowanych rolet, istotną sprawą jest to, że ma to wpływ na wygląd zewnętrzny.
 • Wychodząc na przeciw w rozwiązaniu tego problemu, rolety produkowane są w kilkunastu kolorach, tak więc można ten problem zminimalizować.

5. Czy można zamontować osłony okienne do okien o nietypowych kształtach takich jak okręgi, owale lub skosy ?

 • W przypadku owali i okręgów proponujemy osłony z żaluzji pionowych oraz rolet materiałowych wolno wiszących, a co do skosów istnieje możliwość wykonania plisy lub żaluzji pionowej.

6. Czy montaż osłon okiennych montowanych przez firmę EDMAT może uszkodzić stolarkę okienną doprowadzając tym samym do utraty gwarancji ?

 • Prawidłowe zamontowanie rolet, czy żaluzji do okien PCV nie ma wpływu na ich funkcjonowanie, a tym samym nie tracimy gwarancji na okno.

7. Czy warto kupując rolety zakupić również moskitiery ?

 • Decydując się na zakup okien zasadnym będzie rozważenie zastosowania rolet wraz z moskitierami Zaoszczędzimy dzięki temu zarówno środki finansowe, jak i zwiększymy praktyczne zastosowanie obydwu osłon okiennych.